All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
High Purity C11000 Electrolytic Tough Pitch (ETP) Copper Plate Excellent Electrical Conductivity and Formability
| Products: | Copper Plate Sheet |
|---|---|
| Material: | Copper Flat Bar |
| Thickness: | 3 - 40mm |
T2 Copper Plate Sheet Thickness 0.5 - 60.0mm Custom Cutting Red Copper Plate
| Products: | Copper Flta Bar |
|---|---|
| Grade: | C11000 / T2 |
| Standard: | ASTM GB EN DIN JIS |
Red Copper C11000 / T2 / C1100 Pure Copper 99.90% Plate Thickness Within 200mm
| Products: | Copper Flta Bar |
|---|---|
| Grade: | C11000 / T2 / C1100 |
| Standard: | ASTM GB EN DIN JIS |
Hastelloy G3 Round Bar Nickel Base Alloy Rod Diameter 10 - 250mm UNS N06030
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy G-30 |
| Diameter: | 6 - 250mm |
UNS N09925 / Alloy 925 Nickel Base Alloy Round Bar Diameter 10 - 300mm in 3-6m Length
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Incoloy 925 |
| Diameter: | 6 - 250mm |
Oxygen Free Copper Wire With EN 10204-3.1 Certificate ASTM GB Standard OF-CU Wire
| Products: | Copper Wire Roll |
|---|---|
| Diameter: | 0.1 - 8.0mm |
| Surface: | Bare Copper |
DIN 2.4068 2.4066 Pure Nickel Bars Bright Polished Alloy 200 Alloy 201 Nickel Rod
| Products: | Nickel Bar |
|---|---|
| Grade: | 2.4066 2.4068 Alloy 200 Alloy 201 |
| Diameter: | 4 - 200mm |
Soft Copper Coil Tube 3/8" 20m Length In Coil Air Conditioning And Refrigeration
| Products Name: | Copper Coil Pipe |
|---|---|
| Diameter: | 1/4" - 1" |
| Length: | Custom Any Length As Request |
CuZn5 / H96 / C21000 Cu-Zn Alloy Brass Round Bar H96 Brass Rod EN Standard CW500L
| Products Name: | Brass Round Bar |
|---|---|
| Diameter: | 3 - 200mm |
| Length: | Custom Any Length As Request |
CuZn39Pb2 / C37700 / CW612N Cu-Zn-Pb Alloy Forging Brass Bar ASTM EN GB Standard
| Products Name: | Brass Round Bar |
|---|---|
| Diameter: | 3 - 200mm |
| Length: | Custom Any Length As Request |

