All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 955 Products.
Hot Rolled 304 Grade Mirror Polished Stainless Steel Plate SS Sheet
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
BA Finished 304L Stainless Steel Banding Strap 20mm-1500mm Length SS Strapping Band
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Hot Rolled SUS304 Mirror Stainless Steel Plate with PVC Coating for Decoration and Kitchenware
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled Stainless Steel Plate 304L / UNS S30403 SS Plate from BAOSTEEL 5FT*20FT
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | UNS S30403 / 304L |
| Width: | 1500mm 1219mm 1000mm |
XM-19 Alloy Round Bar Diameter 5 - 300mm Stainless Steel Bar Hot Rolled SS Bar
| Products: | Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Grade: | XM-19 |
| Diameter: | 5-300mm |
Cold Rolled Hot Rolled 0.6 - 80.0mm 904L Stainless Steel Plates Pipe Bars Strips
| Products: | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 309S 310S 321 347 904L 2205 2507 254SMO |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
0.6 - 80.0mm Thickness Cold Rolled Hot Rolled 2B NO.1 Finish 321 Stainless Steel Plate and Sheet
| Thickness Range: | 0.6 - 80.0mm |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled, Hot Rolled |
| Surface Finish: | 2B, NO.1, SATIN, 2D, BA, Etc. |
Hot Rolled and Cold Rolled SS Plate 409L Stainless Steel Plate Sheet 2D NO.1 Surface
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 409L |
| Thickness: | 0.5-50.0mm |
Hot Rolled 304 EN 10088 1.4301 6mm Stainless Steel Plate for Industrial Applications
| Thickness: | 6mm |
|---|---|
| Width: | 1000-2000mm |
| Length: | 1000-6000mm |
Monel 400 Nickel Alloy Strips Thickness 0.1 - 3.0mm Cold Rolled ASTM EN DIN Standard
| Products: | Nickel Alloy Strip |
|---|---|
| Grade: | Monel 400 |
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |

