All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ black surface treatment steel tube ] match 224 Products.
Duplex S31803 / 1.4462 / 2205 Stainless Steel Bar Bright Diameter 4 - 50mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Incoloy 800 Nickel Alloy Seamless Pipe UNS N08800 Pipe Tube Thickness 1.0 - 60.0mm
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Incoloy 800 / 800H |
| Diameter: | DN6-DN400 |
TISCO 2205 Duplex Stainless Plate 1.4462 S31803 ASTM A240
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 2205 |
| Thickness: | 0.4 - 16.0mm |
EN 1.4529 / UNS N08926 Nickel Alloy Seamless Pipe Tube Custom Cutting Any Length
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | EN 1.4529 / UNS N08926 |
| Diameter: | DN6-DN400 |
Alloy 926 UNS N08926 Hot Rolled Seamless Nickel Alloy Pipe Tubing / EN 1.4529 Alloy Pipe
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | EN 1.4529 / UNS N08926 |
| Diameter: | DN6-DN400 |
Inconel Alloy 718 Round Bars ASTM B637 UNS N07718 Bright Bar Black Bar
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Inconel 718 |
| Diameter: | 6 - 300mm |
Hastelloy C276 Bright Bar High Corrosion Resistance Polished Surface for Chemical Processing and Marine Applications
| Products: | Hastelloy C276 Bright Bar |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | 5 - 350mm |
DIN 2.4819 Nickel Alloy Plate Sheet Hastelloy C-276 With 2B NO.1 Surface And Temperature Corrosion Resistance
| Products: | Nickel Alloy Plate |
|---|---|
| Grade: | 2.4819 |
| Thickness: | 1.0 - 30.0mm |
Cold Hot Rolled Seamless Welded Pipe P92 ASTM A335 A335m
| Products: | Seamless Steel Pipe |
|---|---|
| Diameter: | DN10 - DN600 |
| Thickness: | 1.0 - 50.0mm |
ASTM B409 Incoloy 800H Round Bar Precision-Machined Alloy Rod for Petrochemical & Power Sectors
| Products: | Incoloy 800H Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Incoloy 800H |
| Diameter: | 10 - 350mm |

