All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ corrosion resistant forged flange ] match 320 Products.
EN 10204-3.1 Certificate Inconel 600 Nickel Alloy Plate & Sheet Thickness 0.4 - 30.0mm Hot Rolled Cold Rolled
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | Inconel 600 |
| Thickness: | 0.5 - 30.0mm |
Hot Rolled Hastelloy C276 Round Bar / Nickel Alloy Rod Diameter 20 - 200mm for Chemical Area
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | 6 - 250mm |
S31800 Stainless Steel Round Bar Diameter 10 - 350mm Cutting Solid Annealing
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316Ti 309S 310S 317L 321 329 2205 2507,440C.etc |
Anti Acid 904L Stainless Steel Plate Hot Rolled for Pressure Vessel Applications
| Model NO.: | 904L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Hastelloy C276 Nickel Alloy Plate and Sheet with 1mm - 30mm Thickness Available for Laser Cutting and Hot Rolled
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
NO8020 Nickel Alloy Seamless Welded Pipe 20 DN10 -DN400 STD In 6m Length
| Products: | Nickel Alloy Pipe |
|---|---|
| Grade: | UNS NO8020 |
| Diameter: | OD6 - 1020mm |
EN 2.4856 / Alloy 625 Nickel Alloy Sheet 2B NO 4 HL BA Finishing 0.4 - 3.0mm Thickness Cold Rolled
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | Inconel 625 |
| Thickness: | 0.5 - 30.0mm |
Hastelloy X Round Bar (UNS N06002) - Precision-Machined for Extreme Environment Performance
| Products: | Hastelloy X Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy X |
| Diameter: | 10 - 350mm |
6.0mm 8.0mm 12.0mm Uns N08904 904L Stainless Steel Plate DIN 1.4539 Plate Tisco Ss904L Plate
| Thickness Range: | 0.6 - 30.0mm |
|---|---|
| Width: | 1000mm, 1219mm, 1500mm Or Custom |
| Length: | 2000mm, 2438mm, 3000mm, 6000mm Or Custom |

