All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ corrosion resistant forged flange ] match 320 Products.
Hastelloy C276 Nickel Alloy Bar Rod UNS N10276 2.4819 Round Straight Bright
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | 6 - 250mm |
SCH40 Stainless Steel Pipe SCH80 SCH160 TP347 ASTM A213 A312
| Products: | Stainless Steel Seamless Pipe |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 321 2205 310S 347 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |
ASTM B163 Nickel Alloy Seamless Tube Pipe UNS N07718 Inconel 718 In 6m Cutting
| Products: | Nickel Alloy Pipe |
|---|---|
| Grade: | UNS N07718 / Inconel 718 / 2.4668 |
| Diameter: | OD6 - 1020mm |
ASTM EN DIN Seamless Nickel Alloy Pipe Tube Inconel 718 EN 2.4668 OD6 - 219mm
| Products: | Nickel Alloy Pipe |
|---|---|
| Grade: | UNS N07718 / Inconel 718 / 2.4668 |
| Diameter: | OD6 - 1020mm |
ASTM A312 347/347H Stainless Steel Pipe / Seamless Pipe Diameter 1" 2" 3" 4" 5" 6" 8" 10" Standard Size
| Products: | Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 321 2205 310S 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |
UNS S32900 / AISI329 Stainless Steel Round Bar Hot Rolled 329 Stainless Steel Rod OD10 - 250mm
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
316Ti Stainless Steel Seamless Pipe ASTM EN DN10-DN400
| Products: | Stainless Steel Seamless Pipe |
|---|---|
| Grade: | 316Ti |
| Diameter: | DN10 - DN400 |
Hot Rolled & Bright Polished UNS N10276 Nickel Alloy Round Bar Custom Cutting Any Length With Small MOQ
| Products: | Nickel Alloy Plate |
|---|---|
| Grade: | C276 |
| Diameter: | 6 - 350mm |
Hastelloy C276 Nickel Alloy Rod 6-350mm Diameter Bright Round Bar
| Products: | Nickel Alloy Plate |
|---|---|
| Grade: | C276 |
| Diameter: | 6 - 350mm |
Industrial-Grade Monel K500 Round Bar High Hardness, Anti-Oxidation Properties for Valve Stems, Shafts & Critical Engineering Uses
| Products: | Monel K500 Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Monel K500 |
| Diameter: | 10 - 350mm |

