All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ corrosion resistant forged flange ] match 320 Products.
Heat Resistant Nickel Alloy Pipe 20 / 2.4660 / UNS N08020 Tube
| Products: | Nickel Alloy Pipe |
|---|---|
| Grade: | UNS NO8020 |
| Diameter: | OD6 - 1020mm |
Forged Stainless Steel Round Bar Alloy 329 / 1.4460 Rod Heat Treatment Length 6m
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 329 2205 2507.etc |
DIN 1.8159 (25CrMoVr6-4) Alloy Steel Round Barr High-Temperature Strength & Excellent Creep Resistance
| Products Name: | Alloy Steel Round Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 300mm |
| Length: | 6m |
Heat Resistant 20 Nickel Alloy Seamless Pipe DN10 - DN300 ASTM EN DIN EN 10204-3.1
| Products: | Nickel Alloy Pipe |
|---|---|
| Grade: | UNS NO8020 / 2.4660 / Alloy20 |
| Diameter: | OD6 - 1020mm |
High-Performance 254SMO Stainless Steel Plate Ideal for Chemical and Marine Applications
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 254SMO |
| Thickness: | 1.0-80.0mm |
316Ti Stainless Steel Seamless Pipe ASTM EN DN10-DN400
| Products: | Stainless Steel Seamless Pipe |
|---|---|
| Grade: | 316Ti |
| Diameter: | DN10 - DN400 |
DIN 1.4541 / 321 Stainless Steel Tube Pipe Heat Resistant DN6 For Industrial Gas
| Products: | Stainless Steel Welded Pipe |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 321 2205 310S 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |
Precision-Cut Monel K500 Round Steel Excellent Fatigue Resistance, High Tensile Strength for Industrial Machinery Parts
| Products: | Monel K500 Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Monel K500 |
| Diameter: | 10 - 350mm |
Cold Rolled Incoloy 800 Nickel Alloy Plate with EN DIN Standard and Polished Surface
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Alloy 446 Stainless Steel Plate 1.0 - 40.0mm Hot Rolled Forged Plate Laser Cutting Plates
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | UNS S38815 / Alloy 825 / 1.4858 |
| Width: | 1500mm 1219mm 1000mm |

