All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ corrosion resistant forged flange ] match 320 Products.
Hot Rolled Incoloy 800H Nickel Alloy Sheet with Polished Surface and 1500*6000mm Size for High Temperature Applications
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Versatile 329 Stainless Steel Plate Long-Lasting, High Performance for Heavy Duty Use
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 329 / S32900 |
| Thickness: | 1.0-80.0mm |
High-Quality 409L Stainless Steel Sheet 2D NO.1 Surface Ideal for Automotive Exhaust Systems
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 409L |
| Thickness: | 0.5-50.0mm |
Hastelloy C276 Sheet Plate 1.0mm 1.2mm 1.5mm in size 4ft*8ft Alloy UNS N10276
| Products: | Nickel Alloy Plate |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Thickness: | 0.5 - 16.0mm |
316Ti Stainless Steel Round Bar Hot Rolled SS Bar Custom Cutting in Length Diameter 10 - 350mm
| Products Name: | 316Ti Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
2205 Stainless Steel Plate Thickness 3.0 - 60.0mm Hot Rolled Duplex 2205 Plate Laser Cutting as Request
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 2205 / 1.4462 / S32205 |
| Thickness: | 1.5-50.0mm |
Cold Rolled and Hot Rolled 416 Stainless Steel Plate Sheet Magnetic, Heat-Treatable Alloy for Precision Parts
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 416 |
| Thickness: | 0.5-50.0mm |
UNS N08020 Stainless Steel Round Bar Alloy 20 Stainless Steel Rod for Harsh Conditions
| Products Name: | Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
Laser Cutting 310S Stainless Steel Plate in Square , Round , Circle Shapes Hot Rolled Thickness 3.0 - 40.0mm
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 310S / 1.4845 / S31008 |
| Thickness: | 0.5-80.0mm |
6mm 8mm 10mm 12mm Stainless Steel Plate Grade 2205 / 1.4462 / S31803 / S32205 In Size 1500*6000mm
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 2205 / 1.4462 / S32205 |
| Thickness: | 1.5-50.0mm |

