All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ corrosion resistant forged flange ] match 320 Products.
Cold Rolled 2B Surface Slit Cutting Stainless Steel Strip 304 / 1.4301 / SUS304 Stainless Steel Rolls
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Duplex S31803 / S32205/S32750 Stainless Steel Pipe Tube DSS Pipe Grade 2205 for Chemical Area
| Products: | 253ma Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Grade: | 304 304L 410s 316L 316Ti 316ln 321 317L 2205 S32760 254smo 2507 310S 347 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |
UNS N08926 / 1.4529 / Alloy 926 Seamless Nickel Alooy Pipe Tube in 6m Length
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | EN 1.4529 / UNS N08926 |
| Diameter: | DN6-DN400 |
Industrial 304H Stainless Steel Plate High Chromium-Nickel Content ASME SA240 Custom Sizes
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 304H / S30409 |
| Thickness: | 3.0 - 80.0mm |
ASTM JIS EN Standard 436L Stainless Steel Sheet Enhanced Formability and Weldability for Manufacturing
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 436L |
| Thickness: | 0.5 - 3.0mm |
254SMO UNS S31254 Stainless Steel Plate with 0.5-50mm Thickness Cold Rolled and Polished Surface
| Model NO.: | 254SMO |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Seamless Hastelloy C22 Nickel Alloy Pipe for Paper Production Industry
| Model Number: | Hastelloy C22 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold-Drawing |
ASTM EN Standard Hot Rolled Polished Nickel Alloy Plate Hastelloy C276 Sheet
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Hot Rolled Polished Surface Incoloy 800 Alloy Plate 1500*6000mm Nickel Alloy Sheet
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
EN 1.4558 Nickel Alloy Plate Hot Rolled with Polished Surface Thickness 0.3 - 30mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |

