All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ corrosion resistant forged flange ] match 320 Products.
Inconel 625 Nickel Alloy Sheet Cold Rolled 0.4 - 3.0mm 4ft*8ft UNS N06625 Alloy Sheets
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | Inconel 625 |
| Thickness: | 0.5 - 30.0mm |
Hastelloy Alloy Round Bars / Nickel Alloy Round Bar Bright & Black Bars With Small Tolerance
| Products: | Hastelloy Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 B2 B3 X.etc |
| Diameter: | 10 - 350mm |
Hot Rolled Incoloy 800 HT Plate 6mm Thick X 1500mm Width Nickel-Iron-Chromium Superalloy
| Material Grade: | Incoloy 800 HT |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Hastelloy C22 Nickel Alloy Seamless Pipe with ASTM B163 and DIN2.4602/B161 N06022 Standards Using Cold-Drawing Technique
| Model Number: | HASTELLOY C22 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold-Drawing |
Hastelloy C22 Nickel Alloy Tube with Cold-Drawing Technique Pickling Surface Treatment and OD 6-630mm Seamless Nickel Tubing
| Model NO.: | Hastelloy C22 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold-Drawing |
Alloy 254SMO Stainless Steel Pipe Tube DN300 With SCH40 SCH80 1.4547 Seamless
| Products: | Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 321 2205 310S 904L 17-4PH.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |
Monel K-500 Plate Thickness 0.4 - 30.0mm UNS N05500 Nickel - Copper Alloy Plate
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | Monel K500 |
| Thickness: | 0.5 - 30.0mm |
UNS N08825 Nickel Alloy Plate & Sheet Hot Rolled Thickness Within 30mm Alloy 825 Plate
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | UNS N08825 |
| Thickness: | 0.5 - 30.0mm |
UNS N08825 Alloy 825 Plate & Sheet 2B 1D HL Finishing from BAOSTEEL
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | UNS N08825 |
| Thickness: | 0.5 - 30.0mm |
NO.1 Surface 2205 Duplex Stainless Steel Plate For Chemical Processing And Marine 3.0 80.0mm Thickness
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 2205 / 1.4462 |
| Thickness: | 3.0 - 80.0mm |

