All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ corrosion resistant forged flange ] match 320 Products.
904L Stainless Steel Plate 3mm Thickness 2000mm Length Hot Rolled N08904 Alloy
| Model NO.: | 904L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
DIN 1.4539 SUS904L Precision Ground Hot Rolled Stainless Steel Plate with 2B Surface
| Thickness: | 0.6 - 30.0mm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1219mm 1500mm |
| Length: | 2000mm 2438mm 3000mm 6000mm |
Hot Rolled 904L Stainless Steel Plate 3.0 - 30.0mm TISCO POSCO Brand EN 10088-2 1.4539
| Model NO.: | 904L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Durable Monel400 Round Bar Ideal for Oil, Gas Aerospace High-Demand Projects
| Products: | Monel 400 Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Monel 400 |
| Diameter: | 10 - 350mm |
Inconel 625 Alloy Sheet / Alloy 625 Plate UNS N06625 Thickness 1.0 - 12.0mm
| Products: | Nickel Alloy Plate |
|---|---|
| Grade: | Inconel 625 |
| Thickness: | 0.6 - 30.0mm |
EN 1.4529 / UNS N08926 Nickel Alloy Seamless Pipe Tube Custom Cutting Any Length
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | EN 1.4529 / UNS N08926 |
| Diameter: | DN6-DN400 |
Hastelloy Alloy Round Bars / Nickel Alloy Round Bar Bright & Black Bars With Small Tolerance
| Products: | Hastelloy Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 B2 B3 X.etc |
| Diameter: | 10 - 350mm |
904L Stainless Steel Plate DIN 1.4539 Super Austenite SS Sheet Hot Rolled
| Model NO.: | 904L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
ASTM A240 904L UNS N08904 DIN1.4539 Hot Rolled Stainless Steel Plate 6 mm Thickness 1500*6000mm
| Thickness: | 0.6 - 30.0mm |
|---|---|
| Width: | 1000mm 1219mm 1500mm Or Cutting As Request |
| Length: | 2000mm 2438mm 3000mm 6000mm Or As Request |
Super Duplex Stainless Steel Pipe UNS S31803 S/ UNS S32750 / 2205 / 2507 Duplex Stainless Pipe
| Products: | Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 321 2205 310S 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |

