All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ astm standard copper alloy bar ] match 478 Products.
C11000 ASTM Standard Copper Flat Bar Red Copper Strip 6*3-300*50mm for Structural Applications
| Model NO.: | C11000 |
|---|---|
| Shape: | Coil |
| Alloy: | Non-alloy |
C11000 Alloy 1/2 Inch ASTM Standard Copper Pipe and Tube for Industrial Fittings
| Type: | Copper Pipe |
|---|---|
| Alloy: | Non-alloy |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
Diameter 4 - 150mm Round Brass Rods Fadeproof High Hardness Copper Alloy Bar
| Diameter Range: | 4 - 150mm |
|---|---|
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
| Material Type: | Brass |
20mm 25mm ASTM Standard Copper Tube and Brass Tube for Industrial Applications
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
ASTM Standard Non-alloy Brass Round Bar and Hex Rod for Automatic Screw Machine Parts
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
Non-alloy ASTM Standard Copper Plate with 0.3 - 50mm Thickness Red Copper Sheet
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
Free Cutting ASTM Standard Hexagonal Brass Bar and Copper Rod for Industrial Applications
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
1/2 1/4 3/8 5/8 Inch Outer Dia ASTM Standard Non-alloy Copper Pipe for Air Conditioning and Refrigeration
| Outer Diameter: | 1/2, 1/4, 3/8, 5/8 Inch |
|---|---|
| Material Alloy: | Non-alloy |
| Color: | Red |
Prime Quality ASTM Standard Non-alloy Copper Pipe with 0.3 - 50mm Thickness
| Alloy: | Non-alloy |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness Range: | 0.3 - 50mm |
ASTM Standard Brass Round Bar and Copper Bar with 3-200mm Diameter and Golden Color
| Shape: | Round |
|---|---|
| Alloy: | Alloy |
| Diameter: | 3 - 200mm |

