All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 955 Products.
AISI316 / 316L Stainless Steel Strips / 316L SS Coil / 316L Stainless Steel Band 0.1 - 3.0mm Cold Rolled
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
316L Stainless Steel Strip Cold Rolled 2B Surface 0.4-3.0mm
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.4 - 3.0mm |
| Width: | Within 1219mm |
Precision SUS301 Stainless Steel Strip High Strength Cold Rolled Spring Hard Finish
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-2.5mm |
| Width: | Within 1500mm |
301 Stainless Steel Strip Half Hard Temper Cold Rolled 0.1mm-3.0mm Thick X 10mm-500mm Width
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-2.5mm |
| Width: | Within 1219mm |
0.25-3mm 430 Cold Rolled Stainless Steel Coil with 8K Polished Surface Finish
| Thickness Range: | 0.25-3mm |
|---|---|
| Width Range: | 5-1500mm |
| Shape: | Flat |
Cold Rolled Stainless Steel Coil with Polished Surface and Custom Width 3mm-2000mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled AISI 301 Stainless Steel Strip with Polished Surface and Width 10-2000mm
| Model NO.: | 301 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
17-4PH High Hardness Stainless Steel Strip Coils SS Roll Thickness 0.1 - 3.0mm Cold Rolled 2B BA 2D Surface
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Cold Rolled Polished Surface SUS304 Stainless Steel Strip Coil with Width 10-1500mm
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled 304 Stainless Steel Strip Slit Cutting 5 - 1219mm SS Strip
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
| Width: | Within 1500mm |

