All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 955 Products.
High Quality TISCO Cold Rolled Stainless Steel Coil & Strip with 2B BA HL Finishing 0.1 - 3.0mm Thickness
| Thickness Range: | 0.1 - 3.0mm |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
SS304 Tear Drop Pattern Cold Rolled Stainless Steel Checkered Plate Anti Slip Stainless Steel Plate
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled Stainless Steel Sheet with Polished Surface and 0.3-3.0mm Thickness from TISCO
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
UNS N08904 904L AISI 904 Hot Rolled Cold Rolled Stainless Steel Plate
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 200 Series 300 Series 400 Series |
| Thickness: | 0.3 - 3.0mm |
DIN 1.4306 Cold Rolled Stainless Steel Sheet with Polished Surface 0.3 - 3.0mm Thickness 304L SS Sheet
| Model NO.: | 304L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
ASTM A240 AISI 321 Titanium Stabilized Cold Rolled Stainless Steel Plate and Sheet
| Model Number: | 321 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
AISI 321 Cold Rolled Stainless Steel Sheet SS321 1.4541 Stainless Steel Plate
| Model NO.: | 321 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Grade 304L Cold Rolled Stainless Steel Sheet with Polished Surface and 0.1 - 5.0mm Thickness in Stock
| Model Number: | 304L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
TISCO Cold Rolled Stainless Steel Sheet 445 JIS G4305 Thickness 0.6-2.0mm 2B
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 200 Series 300 Series 400 Series |
| Thickness: | 0.3 - 3.0mm |
Grade 301 301L 301LN Cold Rolled Stainless Steel Strip with 0.1 - 2.5mm Thickness and Bright Surface
| Thickness Range: | 0.1 - 3.0mm |
|---|---|
| Width Range: | 10 - 1219mm |
| Surface Treatment: | 2B, Bright, Hairline |

