All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 955 Products.
Cold Rolled Polished Surface Stainless Steel Strip Coil with 0.25 - 3mm Thickness
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled Polished Surface Stainless Steel Strip Width 10-1800mm for Banding and Industrial Use
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
ASTM A240 AISI 304 Cold Rolled Stainless Steel Strip with Polished Surface and Width 10-1800mm
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled Polished Surface Stainless Steel Strip Width 10-1800mm SS Coil
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
AISI202 4% Nickel Stainless Steel Strip Roll 2B Cold Rolled
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
304L Stainless Steel Strips ASTM A666 0.3-3.0mm Cold Rolled 2B Surface
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.4 - 3.0mm |
| Width: | Within 1219mm |
Cold Rolled 2B 2D Surface 301 Stainless Steel Strip / Stainless Steel Coil Width 10 - 610mm
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.15 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
321 Stainless Steel Strip Cold Rolled 0.4-3.0mm 2B Surface
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.4 - 3.0mm |
| Width: | Within 1219mm |
ASTM A666 301 Full Hard Stainless Steel Strip High Strength Cold Rolled Strips For Automotive Parts
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-2.5mm |
| Width: | Within 1219mm |
TISCO 316L/316H/316Ti Stainless Steel Strips Rolles Thickness 0.3 - 8.0mm Cold Rolled and Hot Rolled SS Coil
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-8.0mm |
| Width: | Within 1500mm |

