All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 955 Products.
420J1 420J2 3Cr13 High Precision Cold Rolled Stainless Steel Strip with Width 10-2000mm
| Material Grade: | 420J1 420J2 3Cr13 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled Stainless Steel Strip with Polished Surface in Grade 316L and Width 10-1800mm
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
200 300 Series Cold Rolled Stainless Steel Coil with Polished Surface 0.5mm-3mm Strip Coil
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
High Hardness Cold Rolled Stainless Steel Strip Width 10-2000mm Stainless Steel Band
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
301 Grade Cold Rolled Stainless Steel Strip with Polished Surface for Industrial Applications
| Model Number: | 301 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
301 Stainless Steel Strips 0.1 - 2.0mm Cold Rolled Precison SS Strip Coils Width 10 - 1219mm
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-2.5mm |
| Width: | Within 1500mm |
Cold Rolled 2B 2D BA Surface Stainless Steel Strips 0.1 - 2.0mm Thickness SS Strip
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
EN 1.4310 / 301 Stainless Steel Strips 0.1 - 3.0mm Cold Rolled 2B 2D Surface Anneal Finishing
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.15 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
BA Surface Finished ASTM 304 Cold Rolled Stainless Steel Strip Coil 0.2mm Thick
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled 304 Stainless Steel Strip with Width 6 - 1219mm and Thickness 0.1 - 3.0mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |

