All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 955 Products.
SUS BA 430 Cold Rolled Stainless Steel Strip Coil with Polished Surface and Width 10-1500mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
High Hardness Cold Rolled Stainless Steel Strip 416 2B
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Cold Rolled Stainless Steel Strip with Polished Surface and Width 10-1800mm SS Coil
| Model NO.: | 201/304/316 310s |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
JIS G4303 SUS304 Cold Rolled Stainless Steel Strip with Polished Surface and 2mm Thickness SS Coil
| Thickness: | 0.1mm-3mm (Cold Rolled), 3.0mm-10mm (Hot Rolled) |
|---|---|
| Width: | 5-1500mm (Cold Rolled), 10-2000mm (Hot Rolled) |
| Surface Treatment: | Polished |
Tisco Brand Cold Rolled Stainless Steel Strip with Bright Surface and Width 10-2000mm
| Thickness Range: | 0.1 - 8.0mm |
|---|---|
| Width Range: | 10-2000mm |
| Surface Treatment: | Bright |
Cold Rolled Stainless Steel Strip with Bright Surface and Width 10-2000mm for Industrial Applications
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Cold Rolled Stainless Steel Strip with Bright Surface and Width 10-2000mm for Precision Applications
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
SUS301 Cold Rolled Stainless Steel Strip with Deburred Edges JIS G 4313 Standard
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled Stainless Steel Strip with Bright Surface and Width 10-2000mm for Precision Applications
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Cold Rolled Stainless Steel Strip with Polished Surface and Width 10-1800mm SS Coil
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |

