All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Premium Hastelloy C276 Bright Round Bar with Heat Resistance and Corrosion Resistant Properties for Custom Cutting in Oil & Gas
| Model Number: | C276 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Prepainted Galvanized Steel Sheet with Z60 to Z27 Zinc Coating in 1220*2440mm for Container Plate Applications
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm (Galvanized), 0.25 - 3.0mm (Galvalume), 0.12 - 1.2mm (Prepainted) |
|---|---|
| Width: | 914mm, 1000mm, 1200mm, 1219mm, 1220mm, 1250mm Or Custom |
| Length: | Custom Length |
JIS G3312 DX51D AZ PPGL Prepainted Color Steel for Buildings and Vehicles
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm (Galvanized), 0.25 - 3.0mm (Galvalume), 0.12 - 1.2mm (Prepainted) |
|---|---|
| Width: | 914mm, 1000mm, 1200mm, 1219mm, 1220mm, 1250mm Or Custom |
| Length: | Custom Length |
Corrosion Resistant Prepainted Color Steel with Custom Sizes and High Durability for Building Applications
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm (Galvanized), 0.25 - 3.0mm (Galvalume), 0.12 - 1.2mm (Prepainted) |
|---|---|
| Width: | 914mm, 1000mm, 1200mm, 1219mm, 1220mm, 1250mm |
| Length: | Custom Length |
Customized JIS CGCC Soft Prepainted Galvanized Steel Sheet with 1220*2440mm Specification for Container Plate Application
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm (Galvanized), 0.25 - 3.0mm (Galvalume), 0.12 - 1.2mm (Prepainted) |
|---|---|
| Width: | 914mm, 1000mm, 1200mm, 1219mm, 1220mm, 1250mm Or Custom |
| Length: | Custom Length |
Hastelloy C-22 Round Bar ASTM B574 with Superior Pitting/Crevice Corrosion Resistance, High Strength & Durability, Custom Cutting Any Length
| Model NO.: | C22 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
PPGI Steel Coil with Z60-Z275 Zinc Coating for Container Plate Application in Custom Length
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm (Galvanized), 0.25 - 3.0mm (Galvalume), 0.12 - 1.2mm (Prepainted) |
|---|---|
| Width: | 914mm,1000mm,1200mm,1219mm,1220mm,1250mm Or Custom |
| Length: | Custom Length |
750mm-1250mm Z60-Z275 Zinc Coating Red Blue Prepainted Galvanized Steel Coil for Container Plate
| Width Range: | 750mm - 1250mm |
|---|---|
| Zinc Coating: | Z60 To Z27 |
| Thickness Range: | 0.12 - 3.0mm (Galvanized), 0.25 - 3.0mm (Galvalume), 0.12 - 1.2mm (Prepainted) |
Hastelloy X Round Bar UNS N06002 Bars with High-Temperature Strength and Corrosion Resistance for Custom Cutting Any Length
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
ASTM B446 Inconel 625 Round Bar with 1-12" Diameter for Aerospace Use UNS N06625 Bars
| Diameter Range: | 1-12 Inches |
|---|---|
| Material Grade: | UNS N06625 |
| Density: | 8.44 G/cm³ |

