All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Normal Spangle JIS Standard Hot Dipped Galvanized Steel Coil for Container Plate Application
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm |
|---|---|
| Width: | 914mm,1000mm,1200mm,1219mm,1220mm,1250mm |
| Length: | Custom |
Incoloy 800H Round Bar High Temperature Resistant Nickel-Iron-Chromium Alloy Hot Rolled with Custom Length
| Model NO.: | 800H |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
14 Gauge 3.8mm Thickness DX51 Grade Prepainted Galvanized Steel Coil (PPGI Coil) for Container Plate
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm |
|---|---|
| Width: | 914mm,1000mm,1200mm,1219mm,1220mm,1250mm |
| Coil Weight: | 2Ton - 8 Tons |
Hastelloy C276 Bright Bar with Oxidation Resistance and Polished Surface for Custom Cutting Applications
| Model NO.: | C276 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled Hastelloy C-22 Round Bar with Excellent Corrosion Resistance and Diameter 10-350mm
| Diameter Range: | 10 - 350mm |
|---|---|
| Length: | 3-4m/PCS |
| Surface Treatment: | Pickling |
1.0mm Thickness RAL 1030 Pre-Painted Steel Sheet for Roofing with 1250mm Width
| Thickness: | 1.0mm |
|---|---|
| Color Code: | RAL 1030 |
| Material Grade: | DX51D |
RAL Color Customized Pre-Painted Steel Sheet Hot Dipped JIS G3312 DX51D AZ PVDF
| Thickness Range: | 0.12 - 3.0mm (Galvanized), 0.25 - 3.0mm (Galvalume), 0.12 - 1.2mm (Prepainted) |
|---|---|
| Width Options: | 914mm, 1000mm, 1200mm, 1219mm, 1220mm, 1250mm Or Custom |
| Length: | Custom Length |
Hot Rolled Inconel 718 Round Bar with Pickling Surface Treatment and 6 - 350mm Specification Nickel Alloy 718 Rod
| Model NO.: | 718 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
275 G/M2 Zinc Coating Prepainted Color Steel Coils with Silicon Micron Polyester for Container Plate Applications
| Zinc Coating: | 275 G/M2 |
|---|---|
| Thickness Range: | 0.12 - 3.0mm (Galvanized), 0.25 - 3.0mm (Galvalume), 0.12 - 1.2mm (Prepainted) |
| Width Options: | 914mm, 1000mm, 1200mm, 1219mm, 1220mm, 1250mm |
ASTM Standard Hastelloy B-2 Round Bar High Purity Nickel Alloy Round Rod with Custom Lengths
| Model NO.: | Hastelloy B-2 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |

