All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
60 - 275g/m2 Zinc Coating Hot Dipped Galvanized Steel Coil with ASTM A653 SGCC DX51D for Long Outdoor Durability
| Thickness: | 0.12-3mm |
|---|---|
| Width: | 1000mm, 1250mm |
| Coil Weight: | 3-8 MT |
High Corrosion Resistance Galvanized Steel Coil Galvalume Coil AZ150 AZ120 with Long Outdoor Durability
| Base Metal: | Galvanized Steel Coils, Alumzinc Steel Coils |
|---|---|
| Productivity: | 200,000mt/year |
| Thickness: | 0.12-3mm |
Hot Rolled & Bright Polished Hastelloy C276 Round Bar Custom Cutting Any Length with Small MOQ
| Model Number: | C276 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Dipped Galvanized |
DX51D Z40-Z275 Zinc Coated Galvanized Steel Coil for Container Plate Applications
| Base Metal: | Galvanized Steel Coils, Alumzinc Steel Coils |
|---|---|
| Productivity: | 200,000mt/year |
| Thickness: | 0.12-3mm |
Corrosion Resistant Hastelloy C276 Bar UNS N10276 Rod with Custom Cutting and Diameter 5-300mm
| Diameter Range: | 5 - 350mm |
|---|---|
| Length Customization: | 50mm - 2000mm |
| Surface Finish: | Black, Bright |
ASTM A653 CS Type B G60 G90 Galvanized Steel Coil and Strip for Container Plate Applications
| Base Metal: | Galvanized Steel Coils, Alumzinc Steel Coils |
|---|---|
| Thickness: | 0.12-3mm |
| Width: | 1000mm, 1250mm |
Z275 Zinc Coating Galvanized Steel Coil 0.50-3mm Thickness for Container Plate Hot Dipped
| Base Metal: | Galvanized Steel Coils, Alumzinc Steel Coils |
|---|---|
| Productivity: | 200,000mt/year |
| Thickness: | 0.12-3mm |
DX51D Galvanized Steel Coil with 600mm - 1500mm Width and Z40 - Z275 Zinc Coating for Container Plate
| Base Metal: | Galvanized Steel Coils, Alumzinc Steel Coils |
|---|---|
| Productivity: | 200,000mt/year |
| Thickness: | 0.12-3mm |
SGC340 Type B Z275 Zinc Coated High Strength Galvanized Steel Sheet and Coil
| Base Metal: | Galvanized Steel Coils, Alumzinc Steel Coils |
|---|---|
| Productivity: | 200,000mt/year |
| Thickness: | 0.12-3mm |
SAPH440 Z275 Galvanized Steel Coil and Sheet for Container Plate Applications
| Base Metal: | Galvanized Steel Coils, Alumzinc Steel Coils |
|---|---|
| Productivity: | 200,000mt/year |
| Thickness: | 0.12-3mm |

