All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
High Corrosion Resistant Monel400 Round Bar for Marine Chemical Industrial Applications with Diameter 4-300mm
| Model NO.: | Monel 400 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
600mm Width SGCC Prepainted Steel Coil for Container Plate Applications
| Width: | 600mm |
|---|---|
| Thickness Range: | 0.12 - 1.2mm |
| Coil Weight: | 2Ton - 8 Tons |
0.14-1.0mm Thickness Hot Dipped Galvanized Steel Coil for Industrial Freezers with Slit Edge
| Thickness Range: | 0.14-1.0mm |
|---|---|
| Coil Weight: | 2Ton - 8 Tons |
| Coil Inner Diameter: | 508mm Or 610mm |
ASTM B409 Incoloy 800H Round Bar Precision-Machined Nickel Alloy Rod for Petrochemical & Power Sectors
| Model NO.: | 800H |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Corrosion Resistant Hastelloy B-2 Round Bar Hot Rolled Nickel-Molybdenum Alloy Bar Diameter 10-350mm for Industrial Applications
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Pickling |
Dx51d G275 0.15 – 3.8 mm Thickness Hot Dipped Galvanized Steel Coil Zinc Coated for Container Plate
| Thickness Range: | 0.15 - 3.8 Mm |
|---|---|
| Coil Weight: | 2Ton - 8 Tons |
| Coil Inner Diameter: | 508mm Or 610mm |
DX51 Galvanized Steel Roll 1220*2440mm for Container Plate Applications
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm (Galvanized), 0.25 - 3.0mm (Galvalume), 0.12 - 1.2mm (Prepainted) |
|---|---|
| Width: | 914mm, 1000mm, 1200mm, 1219mm, 1220mm, 1250mm Or Custom |
| Length: | Custom Length |
750mm - 1250mm Zinc Coated Spangle Hot Dipped Galvanized Steel Coil for Container Plate
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm |
|---|---|
| Width: | 914mm,1000mm,1200mm,1219mm,1220mm,1250mm |
| Length: | Custom Length |
Z40-Z275g Hot Dip Galvanized Prepainted Galvanized Steel Coil for Container Plate Applications
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm (Galvanized), 0.25 - 3.0mm (Galvalume), 0.12 - 1.2mm (Prepainted) |
|---|---|
| Width: | 914mm, 1000mm, 1200mm, 1219mm, 1220mm, 1250mm Or Custom |
| Length: | Custom Length |
Hot Rolled Hastelloy X Round Bar UNS N06002 Nickel Alloy with Diameter 5-350mm and Corrosion Resistance
| Diameter Range: | 5 - 350mm |
|---|---|
| Length: | Custom Cutting |
| Surface Finish: | Bright, Black, Pickling, Polishing |

