All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
ASME SB446 Inconel 625 Bar for Chemical Plant Applications in ½-10" Size
| Model NO.: | 625 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
AZ40-AZ150 Aluzinc Steel Coil 1220*2440mm Prepainted Galvanized Iron Sheet for Container Plate
| Thickness: | 0.12-3mm |
|---|---|
| Width: | 1000mm, 1250mm |
| Coil Weight: | 3-8 MT |
DX51-AZ150 Regular Spangle 1.0*1250mm Aluzinc Coil Galvanized Steel Coil for Container Plate
| Base Metal: | Galvanized Steel Coils, Alumzinc Steel Coils |
|---|---|
| Thickness: | 0.12-3mm |
| Width: | 1000mm, 1250mm |
High Heat Resistance Aluzinc Steel Coil DX51D+AZ120 with Long Outdoor Durability for Industrial Applications
| Base Metal: | Galvanized Steel Coils, Alumzinc Steel Coils |
|---|---|
| Productivity: | 200,000mt/year |
| Thickness: | 0.12-3mm |
DX51D Z275 Zinc Coated Prepainted Steel Coil for Container Plate Applications
| Base Metal: | Galvanized Steel Coils, Alumzinc Steel Coils |
|---|---|
| Productivity: | 200,000mt/year |
| Thickness: | 0.12-3mm |
DX51D Z40-Z275 Zinc Coated Galvanized Steel Coil for Container Plate Applications
| Base Metal: | Galvanized Steel Coils, Alumzinc Steel Coils |
|---|---|
| Productivity: | 200,000mt/year |
| Thickness: | 0.12-3mm |
Corrosion Resistant Hastelloy Round Bar with High-Temperature Strength and Custom Cutting Options
| Diameter: | 10 - 350mm |
|---|---|
| Length: | Custom Cutting Any Length As Request |
| Surface Treatment: | Polished |
DX51D AZ120 Hot Dipped Al-Zn Alloy Coated Galvanized Steel Sheet and Coil with Long Outdoor Durability
| Base Metal: | Galvanized Steel Coils, Alumzinc Steel Coils |
|---|---|
| Thickness: | 0.12-3mm |
| Width: | 1000mm, 1250mm |
Inconel 625 Bar UNS N06625 in 5/8-14" Size for Power Generation Compliant with ASTM B446
| Model Number: | 625 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled 316LN Stainless Steel Plate - Corrosion Resistant High Strength SS Plate for Industrial Applications
| Model NO.: | 316LN |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |

