All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ width 10 600mm stainless steel coil strip ] match 55 Products.
1.4301 Hot Rolled Polished Stainless Steel Plate SS 304 ASTM A240
| Model NO.: | 1.4301 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
201 Stainless Steel Strip Thickness 0.4 - 2.0mm for Packing Band Stainless Steel Roll
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Monel K500 Nickel Alloy Strip Roll 0.1 - 3.0mm Thickness Cold Rolled 2B Finish in Small Tolerance
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
301 Stainless Steel Strip Coils JIS G4305 SUS 301 1.4310 Stainless Steel Spring Band
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-2.5mm |
| Width: | Within 1500mm |
SUS304 Stainless Steel Checkered Plate Hot Rolled and Polished for Industrial Applications
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
EN 10088-2 1.4404 / 316L Stainless Steel Sheet and Plate SS Sheet 0.3 - 30.0mm SS Plate
| Products: | Stainless STeel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 200 Series 300 Series 400 Series |
| Thickness: | 0.3 - 3.0mm |
Precision 316L Stainless Steel Strip Cold Rolled Annealed Pickled
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
SUS304 Hot Rolled Stainless Steel Checker Plate Anti-Slip Chequered Plate for Industrial Flooring
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
EN 1.4466 Stainless Steel Sheet Plate Thickness 0.5 - 20.0mm EN 10088
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 200 Series 300 Series 400 Series |
| Thickness: | 0.3 - 3.0mm |
304 Stainless Steel Chequered Plate Hot Rolled with Polished Surface for Anti-Slip Applications
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |

