All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ width 10 600mm stainless steel coil strip ] match 55 Products.
304 316L Stainless Steel Sanitary Pipe Seamless Cold Rolled and Polished
| Model NO.: | 304 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
321 Stainless Steel Tube Plate with 40 mm Thickness and 3790 mm Diameter Including Holes
| Thickness: | 40 Mm |
|---|---|
| Diameter: | 3790 Mm |
| Model Number: | 321 1.4541 |
High Hardness SS Strip Coil 17-7PH Bright Anneal EN 1.4568
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
AISI 304L EN 1.4306 Stainless Strips ASTM A240 0.03mm-3.0mm
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
ASTM Standard Hastelloy B-2 Round Bar High Purity Nickel Alloy Round Rod with Custom Lengths
| Model NO.: | Hastelloy B-2 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |

