All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ width 10 600mm stainless steel coil strip ] match 55 Products.
Cold Rolled SUS 304 Stainless Steel Strip Coil with Polished Surface and Width 10-600mm
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Bright Anneal 316L / 1.4404 Stainless Steel Coil / SS Coil Slit Edge 4ft 5ft from TISCO POSCO
| Products: | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Thickness: | 0.1 - 16.0mm |
409L Stainless Steel Coil Cold Rolled Corrosion Resistant Strip for Automotive Exhaust with High Tensile Strength
| Model NO.: | 409L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
SUS430 Stainless Steel Strips 0.1mm 0.2mm 0.3mm With 2D Surface Slit Cutting Strips
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Thickness 0.3mm 0.4mm 0.5mm 0.6mm 0.8mm 1.0mm 1.2mm 1.5mm Stainless Steel Strips
| Products: | Stainless Steel Coil & Band |
|---|---|
| Thickness: | 0.4-3.0mm |
| Width: | Within 1219mm |
Stainless Steel Strip 304 SS Strip & Coil 0.1 - 3.0mm Width 5 - 1219mm Slit Cutting
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Cold Rolled Polished Surface SUS304 Stainless Steel Strip Coil with Width 10-1500mm
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Bright Anneal 2B BA Stainless Steel Strip Grade 317L SS Strip AISI317L Stainless Rolls
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Customized Stainless Steel Strip Band 201 304 316 1500mm
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Cold Rolled 409L Stainless Steel Strip for Auto Exhaust System Thickness 0.4 - 3.0mm 2D Surface
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |

