All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ hot rolled stainless steel channel bar ] match 320 Products.
304 Grade Mirror Polished Stainless Steel Sheet with Water Ripple Design 0.3-2.0mm Thickness
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
ASME CR SS 304 Stainless Steel Sheet Width 1500mm 0.6 - 3.0mm
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Sheet |
| Grade: | 201 304 430 316L |
310S 201 304 316L Grade Stainless Steel Beam SS I Beam
| Products Name: | Stainless Steel Beam |
|---|---|
| Size: | 100*100 - 400*400mm Or Custom As Request |
| Grade: | 201 304 316L.etc |
304 Mirror Hairline Finish Stainless Steel Sheet Rose Gold 0.3-2.0mm
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Sheet |
| Grade: | 201 304 430 316L |
Hot Rolled & Welded Stainless Steel I Beam / Stainless Steel H Beam Grade 304 316L 310S 321 347 2205 904L
| Products Name: | Stainless Steel Beam |
|---|---|
| Size: | 100*100 - 400*400mm Or Custom As Request |
| Grade: | 201 304 316L.etc |
Hot Rolled Pickling Surface Treatment Stainless Steel H Beam with Custom Specifications
| Shape: | H Beam |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Pickling |
201 Wide Flange Stainless Steel Beam 6m Pickling Finishing
| Products Name: | Stainless Steel Beam |
|---|---|
| Size: | 100*100 - 400*400mm Or Custom As Request |
| Grade: | 201 304 316L.etc |
Alloy 347 Stainless Steel Sheet Plate Cold Rolled SS 4ft * 8ft 5ft * 10ft 1000mm
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 200 Series 300 Series 400 Series |
| Thickness: | 0.3 - 80.0mm |
TISCO 321 Stainless Steel Plate Thickness 3.0 - 16.0mm Width 1500*6000mm Standard Size
| Products: | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Grade: | 321 / 1.4541 / S32100 |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
Alloy 2205 Duplex Stainless Steel Plate Alloy S31803 S32205 EN 1.4462 Duplex Alloy Plate
| Products Name: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 2205 / 1.4462 / UNS S32205 / UNS S31803 |
| Thickness: | 0.6-30.0mm |

