All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ hot rolled stainless steel channel bar ] match 320 Products.
Hot Rolled SA276 Stainless Steel Bar / Channel Bar / Angle Bar / H Beam SS Bars
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
EN DIN JIS GB ASTM Standard Stainless Steel Bar in 6m Length SS Channel Beam / Angle Bars
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Stainless Steel C Channel Bending Channels 304 304L 316L 310S 321 C Shape Profiles
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Heat Resistant 310S Stainless I Beam Welded For Boiler Structure
| Products Name: | Stainless Steel Beam |
|---|---|
| Size: | 100*100 - 400*400mm Or Custom As Request |
| Grade: | 201 304 316L.etc |
TISCO 2205 Duplex Stainless Plate 1.4462 S31803 ASTM A240
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 2205 |
| Thickness: | 0.4 - 16.0mm |
Bright Polished Round Bar / Black Bars Nickel Alloy C276 Round Bars Diameter 4 - 330mm
| Products: | Hastelloy C276 Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | 10 - 330mm |
H9 Tolerance 304 3-50mm Bright Polished Stainless Bar
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 310S 321 2205 2507.etc |
Hastelloy C276 / UNS N10276 Round Bar Custom Cutting Any Length Diameter 6 - 300mm
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | 6 - 300mm |
Hastelloy C276 Round Bar UNS N10276 Custom Cutting Any Length Diameter 10 - 300mm Nickel Alloy
| Products: | Nickel Alloy Pipe |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | DN6-DN400 |
EN 10204-3.1 Certificate Hastelloy C276 Round Bar / Nickel Alloy Bars Rod With Small MOQ
| Products: | Nickel Alloy Pipe |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | DN6-DN400 |

