All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ hot rolled stainless steel channel bar ] match 320 Products.
Welded Stainless Steel H Beam Grade 304 / 1.4301 / SUS304 Stainless Steel I Beam
| Products Name: | Stainless Steel Beam |
|---|---|
| Size: | 100*100 - 400*400mm Or Custom As Request |
| Grade: | 201 304 316L.etc |
En 1.4301 Stainless Steel Beam 100x100-400x400mm H Section Beam
| Products Name: | Stainless Steel Beam |
|---|---|
| Size: | 100*100 - 400*400mm Or Custom As Request |
| Grade: | 201 304 316L.etc |
Duplex 2205 Stainless Steel Plate 0.4-16.0mm EN 10088-2 1.4462
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 2205 |
| Thickness: | 0.4 - 16.0mm |
304 316 Stainless Steel Rebar / SS Rebar Straight Bars In 6m 12m Length
| Products Name: | Stainless Steel Rebar |
|---|---|
| Diameter: | 8mm - 50mm |
| Length: | 6.1m Or Cutting Any Length As Request |
Bright Annealed Finishing BA Mirror Stainless Steel Coil / Strips 6K 8K Stainless Steel Rolls
| Products: | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Thickness: | 0.1 - 16.0mm |
Grade 202 Stainless Steel Square Pipe Bright Polsihed Outside / Hairline Finishing Stainless Steel Pipe
| Products: | Stainless Steel Sauqre Pipe |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 321 2205 310S 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |
ASTM EN DIN GB 201 Stainless Steel Plate Checkered 1.0-8.0mm Grade 304 316L
| Products Name: | Stainless Steel Checkered Plate |
|---|---|
| Grade: | 201 304 316L.etc |
| Thickness: | 1.0 - 8.0mm |
Hastelloy C276 Round Bars 4-300mm Hot Rolled
| Products: | Nickel Alloy Bar |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | 4 - 300mm |
Hastelloy C276 ASTM B574 N10276 / 2,4819 Round Bar / Hot Rolled C276 Bars Cutting Retail
| Products: | Nickel Alloy Bar |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | 4 - 300mm |
Bright Polished 304 Stainless Steel Bar / EN 1.4301 Shaft Diameter 3 - 60.0mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |

