All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ hot rolled stainless steel channel bar ] match 320 Products.
ASTM A276 304 316L Stainless Steel Angle Bar Equal Angle / Stainless Steel U Channel Bars
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Structure Application 201 304 316L 310S 321 2205 Stainless Steel Channel / Angle / Flat Bars
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Half Round Shape Stainless Steel Bar Diameter 40 - 350mm In 6m Length For Ship Structure
| Shape: | Stainless Steel Half Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 304 316L 309S 310S 321 904L 2205 2507 |
304 Stainless Steel Bending U Channel / C Channel 100*50 - 400*200mm
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Large Diameter Stainless Steel U Channel / C Channel AISI304 AISI316L AISI310S
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Cold Drawn Polished Stainless Steel Bar Hexagonal 304 316L
| Products: | Stainless Steel Hexagonal Bar |
|---|---|
| Grade: | 201 304 303 316L 410 420 430 440 |
| Length: | 3m ,4m ,6m Or Custom As Request |
Hot Rolled NO.1 Surface Stainless Steel Plate SA240 Grade 201 304 316L 310S 321 2205 2507
| Products: | Hairline Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 201 304 316L 430.etc |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm |
304 316L 201 310S Plate Wleded Stainless Steel H Beam / Pickled Santi Finishing
| Products Name: | Stainless Steel Beam |
|---|---|
| Size: | 100*100 - 400*400mm Or Custom As Request |
| Grade: | 201 304 316L.etc |
Bright Anneal Cold Drawn 304 304L 316L 310S 321 Half Round Stainless Steel Bar
| Shape: | Stainless Steel Half Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 304 316L 309S 310S 321 904L 2205 2507 |
Cold Drawn Finished Stainless Steel Bar with Bright Surface and OD 6-300mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |

