All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ heat resistant incoloy 800h round bar ] match 149 Products.
UNS N06625 Inconel 625 Bar, 5/8-14" Size, Power Generation; complies with ASTM B446
| Products: | Inconel 625 Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Inconel 625 |
| Diameter: | 10 - 350mm |
Industrial Grade Monel 400 Round Steel Corrosion Proof, HighTemperature Tolerance, Smooth Surface Finish, Ready for Immediate Use
| Products: | Monel 400 Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Monel 400 |
| Diameter: | 10 - 350mm |
Monel 400 Alloy Bar with Cold-Drawing Technique and Bright Surface Treatment in OD 6-300mm
| Model NO.: | Monel 400 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold-Drawing |
Alloy 347 Stainless Steel Bar / SS Rod Hot Rolled EN 1.4961 Rod
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316Ti 309S 310S 317L 321 329 2205 2507,440C.etc |
Hot Rolled Hastelloy C276 Round Bar / Nickel Alloy Rod Diameter 20 - 200mm for Chemical Area
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | 6 - 250mm |
ASME SB446 Inconel 625 Bar for Chemical Plant Applications in ½-10" Size
| Model NO.: | 625 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Custom Cutting Nickel Rod Alloy Forged Hastelloy C276 Bar 250mm
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | 6 - 250mm |
Hastelloy C276 Nickel Alloy Bar Rod UNS N10276 2.4819 Round Straight Bright
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | 6 - 250mm |
Hastelloy B2 Bar Diameter 10 - 250mm Black Bar ASTM EN DIN Standard Hot Rolled Bars
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy B2 |
| Diameter: | 6 - 250mm |
Cold Drawn Bright Alloy Bar Hastelloy C276 / UNS N10276 Diameter 4 - 50mm
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | 6 - 250mm |

