All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ heat resistant incoloy 800h round bar ] match 149 Products.
ASTM EN DIN Seamless Nickel Alloy Pipe Tube Inconel 718 EN 2.4668 OD6 - 219mm
| Products: | Nickel Alloy Pipe |
|---|---|
| Grade: | UNS N07718 / Inconel 718 / 2.4668 |
| Diameter: | OD6 - 1020mm |
Hastelloy C276 / UNS N10276 Nickel Alloy Seamless Pipe Tube DN10 - DN300 Cutting Pipe
| Products: | Nickel Alloy Pipe |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | DN10 - DN300 |
NO8020 Nickel Alloy Seamless Welded Pipe 20 DN10 -DN400 STD In 6m Length
| Products: | Nickel Alloy Pipe |
|---|---|
| Grade: | UNS NO8020 |
| Diameter: | OD6 - 1020mm |
0.3-30.0mm Hot Rolled Cold Rolled Inconel 718 Plate
| Products: | Nickel Alloy Plate |
|---|---|
| Grade: | Inconel 718 |
| Thickness: | 0.6 - 30.0mm |
Inconel 625 / DIN 2.4856 Alloy Plate Hot Rolled 3.0 - 30.0mm Thickness 625 Alloy Plate
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | Inconel 625 |
| Thickness: | 0.5 - 30.0mm |
Inconel 600 Nickel Alloy Plate UNS N06600 Sheets Laser Cutting, CNC Cutting Plates
| Products: | Nickel Alloy Plate |
|---|---|
| Grade: | Inconel 600 |
| Thickness: | 0.4 - 80mm |
Laser Cutting Inconel 600 Plate & Sheet ASTM B168 Standard With EN 10204-3.1 Certificate Alloy 600 Plates
| Products: | Nickel Alloy Plate |
|---|---|
| Grade: | Inconel 600 |
| Thickness: | 0.4 - 80mm |
Inconel 600 Plate Alloy 600 Sheets Cold Rolled & Hot Rolled 1000mm 1219mm 1500mm Width
| Products: | Nickel Alloy Plate |
|---|---|
| Grade: | Inconel 600 |
| Thickness: | 0.4 - 80mm |
Hastelloy C276 Nickel Alloy UNS N10276 Seamless Pipe / Welded Pipe ASTM EN Standard
| Products: | Nickel Alloy Pipe |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | OD6 - 1020mm |

