All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ heat resistant incoloy 800h round bar ] match 149 Products.
Durable Inconel 625 Nickel Alloy Round Bars for High-Temperature Environments in Custom Sizes with Corrosion Resistance
| Model NO.: | 625 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Hastelloy C22 Nickel Alloy Round Bar / Black Pickled Rod in 6m Length With EN 10204-3.1 Certificate
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C22 |
| Diameter: | 6 - 250mm |
Inconel 718 / UNS N07718 Nickel-Chromium Alloy Round Bar ASTM Standard for Chemical Engineering
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Inconel 718 |
| Diameter: | 6 - 250mm |
UNS S21800 Nitronic 60 Stainless Steel Solid Round Bar ASTM EN DIN Standard
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | UNS S21800 / Nitronic 60 |
| Diameter: | 10- 350mm |
Corrosion Resistant High Strength Monel400 Round Bar for Oil and Gas Applications
| Model NO.: | Monel 400 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
High Corrosion Resistant Monel400 Round Bar for Marine Chemical Industrial Applications with Diameter 4-300mm
| Model NO.: | Monel 400 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Hastelloy G3 Round Bar Nickel Base Alloy Rod Diameter 10 - 250mm UNS N06030
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy G-30 |
| Diameter: | 6 - 250mm |
Hastelloy C276 Round Bar And ASTM B574 UNS N10276 Rod / Bright Bar / Bright Shaft
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | 6 - 300mm |
GH2132 US Standard Unss66286 Nickel Base Alloy Round Bar Solid Solution Finishing
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | GH2132 |
| Diameter: | 6 - 300mm |
Hot Rolled Inconel 718 Round Bar with Pickling Surface Treatment and 6 - 350mm Specification Nickel Alloy 718 Rod
| Model NO.: | 718 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |

