All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ heat resistant incoloy 800h round bar ] match 149 Products.
UNS N08926 / 1.4529 / Alloy 926 Seamless Nickel Alooy Pipe Tube in 6m Length
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | EN 1.4529 / UNS N08926 |
| Diameter: | DN6-DN400 |
Inconel 625 Nickel Alloy Sheet Cold Rolled 0.4 - 3.0mm 4ft*8ft UNS N06625 Alloy Sheets
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | Inconel 625 |
| Thickness: | 0.5 - 30.0mm |
UNS N07718 / Alloy 718 Pipe Tube Picked / BA Surface Inconel 718 Alloy Seamless Pipe
| Products: | Nickel Alloy Pipe |
|---|---|
| Grade: | Inconel 718 |
| Diameter: | DN10 - DN300 |
DN6 - DN400 Nickel Alloy C276 Seamless Pipe UNS N10276 SCH40S SCH80S Alloy 276 Pipe
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | DN6-DN400 |
EN 10204-3.1 Certificate Inconel 600 Nickel Alloy Plate & Sheet Thickness 0.4 - 30.0mm Hot Rolled Cold Rolled
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | Inconel 600 |
| Thickness: | 0.5 - 30.0mm |
Hastelloy C22 Nickel Alloy Tube with Cold-Drawing Technique Pickling Surface Treatment and OD 6-630mm Seamless Nickel Tubing
| Model NO.: | Hastelloy C22 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold-Drawing |
Hastelloy C22 Nickel Alloy Seamless Pipe with ASTM B163 and DIN2.4602/B161 N06022 Standards Using Cold-Drawing Technique
| Model Number: | HASTELLOY C22 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold-Drawing |
Seamless Hastelloy C22 Nickel Alloy Pipe for Paper Production Industry
| Model Number: | Hastelloy C22 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold-Drawing |
UNS N08825 Alloy 825 Plate & Sheet 2B 1D HL Finishing from BAOSTEEL
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | UNS N08825 |
| Thickness: | 0.5 - 30.0mm |
UNS N08825 Nickel Alloy Plate & Sheet Hot Rolled Thickness Within 30mm Alloy 825 Plate
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | UNS N08825 |
| Thickness: | 0.5 - 30.0mm |

