All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ heat resistant incoloy 800h round bar ] match 149 Products.
Durable Monel 400 Round Steel with Excellent Resistance to Acids & Saline Environments, Customizable Sizes, ASTM B165 Compliant
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Pickling |
Industrial Grade Monel 400 Round Steel Bar with Corrosion Proof, High Temperature Tolerance, and Smooth Surface Finish
| Model NO.: | Monel 400 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Hastelloy C276 / UNS N10276 Round Bar Custom Cutting Any Length Diameter 6 - 300mm
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | 6 - 300mm |
Incoloy 800H/HT High Temperature Performance Alloy 800H ASTM EN DIN Standard
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | UNS N08810 |
| Thickness: | 0.5 - 30.0mm |
GH2132 / Alloy A286 Stainless Steel Bar / Bright and Black Bars Diameter 5 - 300mm
| Products Name: | Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
Durable Monel 400 Round Steel Excellent Resistance to Acids & Saline Environments, Customizable Sizes, ASTM B165 Compliant
| Products: | Monel 400 Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Monel 400 |
| Diameter: | 10 - 350mm |
Precision-Cut Monel K500 Round Steel Excellent Fatigue Resistance, High Tensile Strength for Industrial Machinery Parts
| Products: | Monel K500 Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Monel K500 |
| Diameter: | 10 - 350mm |
ASME SB446 Inconel 625 Bar, ½-10" Size, Chemical Plants; EN 2.4856 Nickel Alloy Bar
| Products: | Inconel 625 Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Inconel 625 |
| Diameter: | 10 - 350mm |
Precision-Machined Monel400 Round Steel with Excellent Strength Temperature Resistance
| Products: | Monel 400 Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Monel 400 |
| Diameter: | 10 - 350mm |
High Purity Monel400 Round Steel with Superior Ductility & Corrosion Resistance
| Products: | Monel 400 Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Monel 400 |
| Diameter: | 10 - 350mm |

