All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ heat resistant incoloy 800h round bar ] match 149 Products.
ASTM A564 SUS 631 17-7pH Stainless Steel Round Bar with Bright Surface and OD 6-300mm for Machines
| Model NO.: | 631 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Inconel 718 Round Bar Nickel Alloy 718 Rod Solid Solution Finishing 718 Alloy Bars
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Inconel 718 |
| Diameter: | 6 - 300mm |
GH2132 Alloy Round Bar Nickel - Chrome Alloy Heat Resistant Rod Diameter 6 - 300mm
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | GH2132 |
| Diameter: | 6 - 300mm |
Alloy 20 Nickel Alloy Round Bar / Nickel Alloy Rod Hot Rolled 10 - 250mm UNS N08020 Alloy
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Alloy 20 |
| Diameter: | 6 - 250mm |
GH4169 Nickel Alloy Round Bar Hot Rolled Forged Rod Custom Cutting Any Length
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | GH4169 |
| Diameter: | 6 - 300mm |
ASTM-Standard Inconel 625 Nickel Alloy Round Bars in Custom Sizes with Corrosion Resistance
| Model NO.: | 625 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
EN 2.4602 / Hastelloy C-22 / UNS N06022 Nickel Alloy Round Bar Diameter 4 - 200 kgs
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C22 |
| Diameter: | 6 - 250mm |
GH2132 High Temperature Alloy Steel Bar Round Bar Heat Resistant Nickel Base Alloy Rod
| Products: | Nickel Alloy Bars |
|---|---|
| Grade: | GH2132 |
| Diameter: | 6 - 300mm |
Corrosion Resistant Hot Rolled Alloy 926 Round Bar UNS N08926 with Diameter 10-350mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Pickling |
Hot Rolled Inconel 625 Nickel Alloy Round Bar with Bright Surface and Custom Length for Industrial Applications
| Model NO.: | 625 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |

