All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ corrosion resistant forged flange ] match 320 Products.
ASTM B333 Hastelloy B Alloy Steel Plate 0.5-10mm Hot Rolled Nickel Alloy Plate
| Thickness Range: | 0.5-10mm |
|---|---|
| Cold Rolled Thickness: | 0.3mm-3mm |
| Hot Rolled Thickness: | 3.0mm-30mm |
Hot Rolled Polished Surface Hastelloy C276 Nickel Alloy Plate 1500*6000mm Stainless Steel Plate
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled Nickel Alloy Plate Hastelloy C276 Sheet with 2.0mm 3.0mm Thickness and Polished Surface
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Nickel Alloy Monel K500 Plate 0.4-30.0mm 1000mm 1219mm 1500mm
| Products: | Nickel Alloy Plate |
|---|---|
| Grade: | Monel K500 |
| Thickness: | 0.6 - 30.0mm |
DN10-DN400 Seamless Metal Tube
| Products: | Seamless Steel Pipe |
|---|---|
| Diameter: | DN10 - DN600 |
| Thickness: | 1.0 - 50.0mm |
Hot Rolled Pickling Finishing 416 Stainless Steel Round Bar / SS Rod / Stainless Steel Bars
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
Inconel 625 / DIN 2.4856 Alloy Plate Hot Rolled 3.0 - 30.0mm Thickness 625 Alloy Plate
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | Inconel 625 |
| Thickness: | 0.5 - 30.0mm |
Alloy 800h / 800HT Nickel Alloy Plate Sheet Width 1000mm 1219mm 1500mm Nickel Alloy
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | UNS N08810 |
| Thickness: | 0.5 - 30.0mm |
Monel 500 Strips Alloy 500 Strip Precision Strips Thickness 0.1 - 3.0mm
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Nickel Alloy Inconel 718 Pipes And Fittings ASTM EN DIN GB Standard Pickling Finishing
| Products: | Nickel Alloy Pipe |
|---|---|
| Grade: | Inconel 718 |
| Diameter: | DN10 - DN300 |

