All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ corrosion resistant forged flange ] match 320 Products.
Hot Rolled 654smo Round Bar with Bright Surface and OD 6-300mm Super Austenitic Stainless Steel Bar
| Model NO.: | 654smo |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Diameter 10-300mm High Durability 1.4529 Alloy 926 Stainless Steel Round Bar in 6m Length
| Diameter Range: | 10 - 300mm |
|---|---|
| Length: | 6m |
| Material: | 1.4529 (Alloy 926) |
EN 1.5414 Seamless Steel Pipe
| Products: | Seamless Steel Pipe |
|---|---|
| Diameter: | DN10 - DN600 |
| Thickness: | 1.0 - 50.0mm |
Hot Rolled 310s Stainless Steel Plate 0.5-16.0mm 1500mm 1219mm 1000mm
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 310S / 1.4845 |
| Thickness: | 0.4 - 16.0mm |
Alloy 304H Stainless Steel Plate AISI304H / UNS S30409 SS Plate Custom Cutting
| Products: | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Grade: | 304H |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
304 Stainless Steel Seamless Pipe OD 6-630mm SCH5-SCH160 ASTM DIN EN GB Standard
| Model NO.: | 304 / 304L / 304H |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Custom Cutting EN 2.4819 Nickel Alloy Plate & Sheet Hot Rolled with Thickness 0.6 - 30.0mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Laser Cutting Hot Rolled Hastelloy C276 Plate with Polished Surface for Industrial Applications
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Hot Rolled Incoloy 800H Nickel Alloy Plate with Polished Surface and 1500*6000mm Size for Laser Cutting
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Hot Rolled Polished Surface Incoloy 800 Nickel Alloy Sheet and Plate in 1500*6000mm Size
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |

