All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled 304 stainless steel sheet ] match 1158 Products.
0.5mm 0.6mm 0.8mm 1.0mm 1.2mm 1.5mm 2.0mm Thickness Stainless Steel Perforated Sheet
| Products: | Stainless Steel Perforated Sheet |
|---|---|
| Grade: | 304 201 316L 430 410S.etc |
| Hole Diameter: | 1.0 - 20.0mm |
ASTM A666 301 Stainless Steel Strips 0.15-2.0mm Burr-Free Slit Cut
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.15 - 2.0mm |
| Width: | Within 1219mm |
17-7 PH Stainless Steel Rod – Corrosion-Resistant, Heat-Treatable Alloy for Precision Engineering
| Products Name: | 17-7PH Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
1.4571 Stainless Steel Plate Heat Resistant Cold Rolled Bright Surface S32168 Alloy 321 SS Plate
| Model Number: | 321 S32168 1.4571 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
3mm Thick 316 Grade Stainless Steel Coil with Polished Surface for Industrial Applications
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
|---|---|
| Width: | 5 - 1500mm (Cold Rolled), 10 - 2000mm (Hot Rolled) |
| Shape: | Flat |
Stainless Steel Flat Bar Grade 304 / 1.4301/06Cr18Ni9 Flat Steel Bar / SS Flat
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 310S 321 2205 2507.etc |
UNS S31009 / AISI310H Stainless Steel Plate for Boiler Cold Rolled & Hot Rolled 310H SS Plate
| Products: | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Grade: | 310H |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
Alloy 304H Stainless Steel Plate AISI304H / UNS S30409 SS Plate Custom Cutting
| Products: | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Grade: | 304H |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
ISO Certificate Duplex 2205 Stainless Steel Plate UNS S31803 S32205 EN 1.4462 Plates
| Products Name: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 2205 / 1.4462 / UNS S32205 / UNS S31803 |
| Thickness: | 0.6-30.0mm |
SA269 SA213 Stainless Steel Seamless Pipe Tube OD6 - 114mm Bright Annealed Pipe
| Products: | BA Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 321 2205 310S 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |

