All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled 304 stainless steel sheet ] match 1158 Products.
ASTM A240 316Ti Stainless Steel Plate EN 10088 Pressure Vessel Quality High-Temperature Use
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 316Ti |
| Thickness: | 3.0 - 80.0mm |
303Cu Stainless Steel Rod High-Performance Alloy with Copper Addition Diameter 4 - 70mm Bright Bar
| Products Name: | 303Cu Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
6mm 8mm 10mm 12mm Stainless Steel Plate Grade 2205 / 1.4462 / S31803 / S32205 In Size 1500*6000mm
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 2205 / 1.4462 / S32205 |
| Thickness: | 1.5-50.0mm |
ASME SA240 2000mm Width Alloy 321 Heat Resistant Stainless Steel Plate S32168
| Model Number: | 321 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled Bright Surface SUS439 Stainless Steel Coil Strip 1220*2440mm JIS G4305-2012
| Model NO.: | 439 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
SUS301 Full Hard Stainless Steel Coil with 2B Finish Metal Strip for Industrial Applications
| Model NO.: | 301 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
SUS 316L BA Finished 0.5mm Thickness Stainless Steel Coil SS316 Coil Corrosion Resistant
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled Corrosion Resistant Ferritic Stainless Steel Strip Coil Width 10-2000mm
| Model NO.: | 443 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
ASTM A276 UNS S32900 Duplex Stainless Steel Bar Round Shape SS329 Bars
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
Hot Rolled 3.0 - 40.0mm Alloy 254SMO Stainless Steel Plate UNS S31254 NO 1 NO 4 8K Finishing
| Products Name: | Stainless Steel Checkered Plate |
|---|---|
| Grade: | 254SMO |
| Thickness: | 0.6-30.0mm |

