All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled 304 stainless steel sheet ] match 1158 Products.
301 Grade Cold Rolled Stainless Steel Strip with Polished Surface for Industrial Applications
| Model Number: | 301 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled Polished Surface 409L Stainless Steel Strip 1220*2440mm for Exhaust System
| Model NO.: | 409L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Non Magnetic SS 304 BA Finished Stainless Steel Strip 0.25mm-3mm Thick JIS Standard
| Thickness: | 0.25mm-3mm |
|---|---|
| Width: | 5-1500mm |
| Surface Treatment: | Polished |
UNS N10276 Nickel Alloy Stainless Steel Strip Hastelloy C276 Strips Bright Annealing Finishing
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
EN 10088 Grade 1.4432 Stainless Steel Plate Thickness 0.4 - 40.0mm X2CrNiMo17-12-3 Stainless
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | EN 1.4432 |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
301 Stainless Steel Strip Rolls 0.15-2.0mm Thickness High Hardness
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.15 - 2.0mm |
| Width: | Within 1219mm |
316L Stainless Steel Strip Cold Rolled 2B Surface 0.4-3.0mm
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.4 - 3.0mm |
| Width: | Within 1219mm |
304 Grade Stainless Steel Roofing Sheet with 0.4-2.0mm Thickness and Weather Resistant Corrugated Metal Panel
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
304 316L Grade Stainless Steel Corrugated Sheet - Custom Sizes Weather Resistant Roofing Panel
| Material Grade: | 201 304 316L 430 |
|---|---|
| Thickness: | 0.4mm 0.5mm 0.6mm 0.8mm 1.0mm 1.2mm 1.5mm 2.0mm |
| Width: | Custom |
304 Grade Stainless Steel Roofing Sheet with 0.4mm-2.0mm Thickness and Custom Sizes Corrugated Metal Panel
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |

