All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled 304 stainless steel sheet ] match 1158 Products.
DN10 - DN400 Stainless Steel Pipe Grade 304 316L 310S 317L 321 347 904L 2205 2507 SS Pipe Tube
| Products: | Stainless Steel Pipe Tube |
|---|---|
| Grade: | 304 304L 410s 316L 316Ti 316ln 321 317L 2205 S32760 254smo 2507 310S 347 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |
Hot Rolled Stainless Steel Plate 310 / 310S / 310H Heat Resistant Steel Plates Laser Cutting
| Products: | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 309S 310S 321 347 904L 2205 2507 254SMO |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
Alloy 2205 Duplex Stainless Steel Plate / Sheet BAOSTEEL TISCO With EN 10204-3.1 Certficate
| Products Name: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 2205 / 1.4462 / UNS S32205 / UNS S31803 |
| Thickness: | 0.6-30.0mm |
TISCO BAOSTEEL Duplex 2205 Stainless Steel Plate Sheet Coils EN 1.4462 / S31803 Plates
| Products Name: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 2205 / 1.4462 / UNS S32205 / UNS S31803 |
| Thickness: | 0.6-30.0mm |
EN 10088 Alloy 1.4539 Stainless Steel Plate Hot Rolled Cold Rolled SS Plate
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 904L / 1.4539 |
| Width: | 1500mm 1219mm 1000mm |
321 Stainless Steel Strip Cold Rolled 0.4-3.0mm 2B Surface
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.4 - 3.0mm |
| Width: | Within 1219mm |
ASTM A-240 Type 409L SUS409L Cold Rolled Stainless Steel Plate with Polished Surface in 1220*2440mm Size
| Model NO.: | 409L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled SUS409L 409L Stainless Steel Coil with Polished Surface for Corrosion Resistant Applications
| Model NO.: | 409 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled Polished Surface SUH409L Stainless Steel Coil 1220*2440mm for Decoration Construction
| Model NO.: | 1.4509 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
301 Grade Cold Rolled Stainless Steel Strip with Polished Surface for Industrial Applications
| Model Number: | 301 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |

