All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled 304 stainless steel sheet ] match 1158 Products.
304 Stainless Steel Checkered Plate Hot Rolled Anti-Slip Press Stamping Patterned Sheet
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Grade: | 200 Series, 300 Series, 400 Series |
| Thickness: | 0.3-120mm |
SUS304 SUS316L Cold Rolled Polished Stainless Steel Checkered Plate for Decoration Projects
| Model NO.: | SUS304 SUS316L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled 409L Stainless Steel Strip with Polished Surface in 1220*2440mm Size for Decoration and Construction
| Model NO.: | 409L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
ASME SA240 S30408 No. 1 Surface 304 Stainless Steel Plate for Industrial Applications
| Model NO.: | 304 1.4301 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Cold Rolled 436L Stainless Steel Coil with Polished Surface and 0.3-4mm Thickness for Industrial Applications
| Model Number: | 436L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
AISI Cold Rolled 430 Stainless Steel Coil with 2B BA Surface and 500-1500mm Width SS Strip Coil
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
ASTM A240 Alloy 316LN Stainless Steel Plate for High-Temperature Applications Cold Rolled with 0.6 - 80.0mm Thickness
| Model NO.: | 316LN |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Hot Rolled 904L Stainless Steel Plate Alloy 904L UNS N08904 Corrosion Resistant 1500*6000mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Pickling |
Cold Rolled 301 Stainless Steel Strip Coil with Polished Surface and Width 10-2000mm
| Model NO.: | 301 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
ASTM A240 Grade S20910 XM-19 Stainless Steel Sheet Cold Rolled with Bright Surface 0.6 - 8.0mm
| Thickness Range: | 0.6 - 8.0mm |
|---|---|
| Cold Rolled Thickness: | 0.3 - 3.0mm |
| Hot Rolled Thickness: | 4.0 - 10.0mm |

