All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled 304 stainless steel sheet ] match 1158 Products.
ASTM A240 304 Stainless Steel Plate with No. 1 Surface Finish and 1500X3000mm Size
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled Bright Surface Stainless Steel Sheet for Custom Cutting Gutter and Metal Flashing
| Shape: | C Channel |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Cold Rolled Polished Surface SS 436L Stainless Steel Sheet with Corrosion Resistance
| Model Number: | 436L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled Polished Surface Stainless Steel Strip Band 0.1 - 3.0mm Thickness for Industrial Applications
| Thickness Range: | 0.1mm - 3.0mm (Cold Rolled), 3.0mm - 10mm (Hot Rolled) |
|---|---|
| Width Range: | 5mm - 1500mm (Cold Rolled), 10mm - 2000mm (Hot Rolled) |
| Shape: | Flat |
Cold Rolled Hot Rolled 0.6 - 80.0mm 904L Stainless Steel Plates Pipe Bars Strips
| Products: | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 309S 310S 321 347 904L 2205 2507 254SMO |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
Easy to Install Grade 304 Stainless Steel Rain Water Gutter Cold Rolled for Custom Applications
| Shape: | C Channel |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
0.8mm Thickness Type 820 Cold Rolled Stainless Steel Roofing Panel and Corrugated Stainless Steel Sheet
| Material Grade: | 201 304 316L 430.etc |
|---|---|
| Thickness: | 0.4mm 0.5mm 0.6mm 0.8mm 1.0mm 1.2mm 1.5mm 2.0mm |
| Width: | Custom Process As Request |
ASTM A240 N08904 904L Stainless Steel Sheet Cold Rolled Corrosion Resistant SS Sheet Metal
| Model Number: | 904L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Grade 201 J1 J3 Stainless Steel Strap and Strip with 1mm 2mm Thickness Using Cold Rolled Technique
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
1mm Thickness Cold Rolled 301 Stainless Steel Strip Coil with Polished Surface
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |

