All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled 304 stainless steel sheet ] match 1158 Products.
Cold Rolled 0.6mm to 3.0mm Stainless Steel Sheet Grade 904L for Corrosion Resistance
| Thickness Range: | 0.6 - 30.0mm |
|---|---|
| Width Options: | 1000mm, 1219mm, 1500mm |
| Length Options: | 2000mm, 2438mm, 3000mm, 6000mm |
DIN 1.4529 Stainless Steel Plate / SS Plate Alloy 1.4529 Thickness 0.4 - 30.0mm Hot Rolled & Cold Rolled
| Products: | Stainless Steel Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | 201 304 316L 430.etc |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm |
316 Stainless Steel Plate 4x8ft 5x20ft 8x20ft Cold Hot Rolled
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 304 304L 316L 310S 321 2205 2507 904L 254SMO.etc |
| Thickness: | 0.6 -80.0mm |
0.6 - 80.0mm Thickness Cold Rolled Hot Rolled 2B NO.1 Finish 321 Stainless Steel Plate and Sheet
| Thickness Range: | 0.6 - 80.0mm |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled, Hot Rolled |
| Surface Finish: | 2B, NO.1, SATIN, 2D, BA, Etc. |
Baosteel Grade 321 Stainless Steel Plate Cold Rolled with Thickness 3.0 - 100mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
ASTM A240/240M-20a AISI347H High Carbon Austenitic Stainless Steel Sheets & Plates
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 347H |
| Standard: | ASTM EN JIS GB |
304 316L Stainless Steel Embossed Sheet 0.6-2.0mm Bright Bead Pattern
| Products: | Embossed Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 304 201 316L 430 410S.etc |
| Standard: | ASTM EN JIS GB |
Premium SUS304 8K High-Polish Mirror Stainless Steel Plate – 1220x2440mm, 0.6–2.0mm Thick, Double-Sided PVC Film for Interior & Architectural Use
| Products: | 8K Mirror Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 304 |
| Thickness: | 0.6 - 16.0mm |
Premium 316 Brushed Stainless Steel Plate Marine-Grade, Non-Reflective Surface for Industrial Applications
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 201 304 316L 410 430 |
| Thickness: | 0.4- 16.0mm |
ASTM A240 321 Stainless Steel Plate Hot Rolled 3.0 - 80.0mm from TISCO POSCO
| Model NO.: | 321 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |

