All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
JIS G3312 - 1998 Standard Prepainted Galvanized Steel Coil for Indoor Decorations with 1220*2440mm Specification
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm (Galvanized), 0.25 - 3.0mm (Galvalume), 0.12 - 1.2mm (Prepainted) |
|---|---|
| Width: | 914mm,1000mm,1200mm,1219mm,1220mm,1250mm Or Custom |
| Length: | Custom Length |
DX51 Zinc Coated Galvanized Steel Coil with Z40-Z275 Coating and Zero Spangle Surface for Container Plate
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm |
|---|---|
| Width: | 914mm,1000mm,1200mm,1219mm,1220mm,1250mm |
| Coil Weight: | 2Ton - 8 Tons |
Regular Spangle Chromated Hot Dip Galvanized Steel Sheet & Coils with 1000mm 1250mm Width
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm |
|---|---|
| Width: | 914mm,1000mm,1200mm,1219mm,1220mm,1250mm |
| Coil Weight: | 2Ton - 8 Tons |
508mm Inner Diameter Hot Dipped Galvanized Steel Coil with Z40-Z275 Zinc Coating for Container Plate
| Inner Diameter: | 508mm Or 610mm |
|---|---|
| Thickness Range: | 0.12 - 3.0mm |
| Width Range: | 914mm - 1250mm |
1220*2440mm Specification Galvanized Steel Sheet and Coil with Z30-Z275 Zinc Coating for Container Plate Application
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm (Galvanized), 0.25 - 3.0mm (Galvalume), 0.12 - 1.2mm (Prepainted) |
|---|---|
| Width: | 914mm, 1000mm, 1200mm, 1219mm, 1220mm, 1250mm Or Custom |
| Length: | Custom Length |
Z275 Zinc Coating Galvanized Steel Coil and Sheet with Regular Spangle for Container Plate Application
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm |
|---|---|
| Width: | 914mm,1000mm,1200mm,1219mm,1220mm,1250mm |
| Length: | Custom Length |
Container Plate Galvanized Steel Sheet DX51D+Z with Slit Edge and 1220*2440mm Specification
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm |
|---|---|
| Width: | 914mm,1000mm,1200mm,1219mm,1220mm,1250mm |
| Length: | Custom Length |
Anti-Fingerprint Surface Galvanized Steel Coil with 0.3 - 2.5mm Thickness for Container Plate Application
| Thickness Range: | 0.3 - 2.5mm |
|---|---|
| Width Options: | 914mm, 1000mm, 1200mm, 1219mm, 1220mm, 1250mm |
| Coil Weight: | 2Ton - 8 Tons |
Electric Galvanized Steel Sheet JIS G3313 SECC Galvanized Steel Coil 16/16 in Stock
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm |
|---|---|
| Width: | 914mm,1000mm,1200mm,1219mm,1220mm,1250mm |
| Coil Weight: | 2Ton - 8 Tons |
DX51D+Z275 Galvanized Steel Sheet and Coil with 0.3 - 3.0mm Thickness for Container Plate Application
| Thickness: | 0.3 - 3.0mm |
|---|---|
| Width: | 914mm,1000mm,1200mm,1219mm,1220mm,1250mm |
| Length: | Custom Length |

