All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Hot-Dip Galvanized Steel Sheet 0.12mm - 3.0mm Thickness for Container Plate with Slit Edge
| Thickness Range: | 0.12 - 3.0mm |
|---|---|
| Width Options: | 914mm, 1000mm, 1200mm, 1219mm, 1220mm, 1250mm |
| Coil Weight: | 2Ton - 8 Tons |
Premium CD4MCU Duplex Stainless Steel Round Bar - Corrosion Resistant, High Strength, Heat Resistant for Harsh Environments
| Model NO.: | CD4MCU |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Monel K500 Bar and Alloy 500 Rod with Diameter 4-300mm, High Strength and Corrosion Resistant for Marine and Aerospace Applications
| Diameter Range: | 4mm - 300mm |
|---|---|
| Length: | Customizable (3m Or 6m) |
| Surface Finish: | Bright, Polished, Black |
Zero Spangle Galvanized Steel Sheet with 1220*2440mm Specification for Container Plate Application
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm (Galvanized), 0.25 - 3.0mm (Galvalume), 0.12 - 1.2mm (Prepainted) |
|---|---|
| Width: | 914mm,1000mm,1200mm,1219mm,1220mm,1250mm Or Custom |
| Length: | Custom Length |
CD4MCU Super Stainless Steel Round Bar Hot Rolled Nickel Alloy Bar Diameter 10-350mm
| Model NO.: | CD4MCU |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Chromating Oiled Zinc Coated Galvanized Steel Sheet with 0.12mm - 3.0mm Thickness for Container Plate Applications
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm |
|---|---|
| Width: | 914mm,1000mm,1200mm,1219mm,1220mm,1250mm |
| Coil Weight: | 2Ton - 8 Tons |
0.26mm Thickness Zinc Coated Steel Sheet for Building with JIS G3302 Standard and Container Plate Application
| Thickness: | 0.26mm |
|---|---|
| Material: | Zinc Coated Steel |
| Sheet Width: | 914mm,1000mm,1200mm,1219mm,1220mm,1250mm |
Diameter 10-300mm High Durability 1.4529 Alloy 926 Stainless Steel Round Bar in 6m Length
| Diameter Range: | 10 - 300mm |
|---|---|
| Length: | 6m |
| Material: | 1.4529 (Alloy 926) |
Chromating Oiled Zinc Coated Galvanized Steel Sheet with 0.12mm - 3.0mm Thickness for Container Plate
| Thickness: | 0.12mm - 3.0mm |
|---|---|
| Width: | 914mm,1000mm,1200mm,1219mm,1220mm,1250mm |
| Length: | Custom Length |
Wusteel DX51D+Z Galvanized Steel Coil 0.6 - 3.0mm Thickness for Container Plate Application
| Thickness: | 0.6 - 3.0mm |
|---|---|
| Width: | 914mm,1000mm,1200mm,1219mm,1220mm,1250mm |
| Length: | Custom Length |

