All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Hot Dipped Galvanized Steel Coil & Sheet with Thickness 0.3 - 3.0mm Z40 Z80 Z100 Z150 Z275 for Container Plate
| Thickness: | 0.3 - 3.0mm |
|---|---|
| Zinc Coating: | Z40, Z80, Z100, Z150, Z275 |
| Width: | 914mm, 1000mm, 1200mm, 1219mm, 1220mm, 1250mm |
Heat Resistant UNS N08810 Stainless Steel Bar Alloy 800H Diameter 10-350mm Hot Rolled & Forged
| Model NO.: | 800H |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Flower Pattern Color Coated PPGI Coil 1220*2440mm for Container Plate Applications
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm |
|---|---|
| Width: | 914mm,1000mm,1200mm,1219mm,1220mm,1250mm |
| Length: | Custom Length |
Precision-Machined Hastelloy X Round Bar (UNS N06002) for Extreme Environment Performance with Diameter 10-350mm
| Diameter: | 10 - 350mm |
|---|---|
| Length: | Custom Cutting Any Length |
| Surface: | Bright, Black, Pickling, Polishing |
Durable Inconel 625 Nickel Alloy Round Bars for High-Temperature Environments in Custom Sizes with Corrosion Resistance
| Model NO.: | 625 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Bright and Black Surface Hastelloy X Round Bar with High-Temperature Performance and Custom Length Nickel Alloy Bars
| Model NO.: | Hastelloy X |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
1220*2440mm Specification PPGI Color Coated Galvanized Steel Sheet with Z30-Z275 Zinc Coating for Container Plate Application
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm (Galvanized), 0.25 - 3.0mm (Galvalume), 0.12 - 1.2mm (Prepainted) |
|---|---|
| Width: | 914mm,1000mm,1200mm,1219mm,1220mm,1250mm Or Custom |
| Length: | Custom Length |
UNS N06625 Nickel Alloy Round Bar Diameter 10-300mm Hot Rolled with Custom Cutting in Length
| Diameter Range: | 10 - 300mm |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
ASTM Standard Hastelloy X Round Bar Custom Sizes Available for Petrochemical Use
| Model NO.: | Hastelloy X |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold-Drawing |
High Quality 1220*2440mm Specification PPGI Steel Coil with Z30-Z275 Zinc Coating for Container Plate Application
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm |
|---|---|
| Width: | 914mm,1000mm,1200mm,1219mm,1220mm,1250mm |
| Length: | Custom Length |

