All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
CD4MCU Duplex Stainless Steel Round Bar with Superior Durability Wear Resistance and Corrosion Resistant Properties
| Model NO.: | CD4MCU |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
1250mm Width Galvalume Steel Sheet with Regular Spangle for Container Plate Application
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm (Galvanized), 0.25 - 3.0mm (Galvalume), 0.12 - 1.2mm (Prepainted) |
|---|---|
| Width: | 914mm, 1000mm, 1200mm, 1219mm, 1220mm, 1250mm Or Custom |
| Length: | Custom Length |
Hastelloy C276 Nickel Alloy Round Bar Hot Rolled Corrosion Resistant with Diameter 30mm-100mm
| Model Number: | C276 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Z100 Zero Spangle Skin Passed Painting Zinc Plated Metal Sheet SGCC with 1220*2440mm Specification
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm |
|---|---|
| Width: | 914mm,1000mm,1200mm,1219mm,1220mm,1250mm |
| Length: | Custom Length |
Zero Spangle Galvanized Steel Sheet 0.12 - 3.0mm Thickness Zinc Coated Steel for Container Plate
| Thickness Range: | 0.12 - 3.0mm |
|---|---|
| Width Options: | 914mm, 1000mm, 1200mm, 1219mm, 1220mm, 1250mm |
| Custom Length: | As Per Requirement |
Hastelloy Alloy Round Bar with Small Tolerance Bright & Black Surface Hot Rolled Technique
| Model NO.: | Hastelloy |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Oiled Surface Treatment Galvanized Steel Sheet with 30-275g/sqm Zinc Coating for Container Plate Application and Slit Edge
| Zinc Coating Weight: | 30-275g/sqm |
|---|---|
| Thickness Range: | 0.12-3.0mm (Galvanized), 0.25-3.0mm (Galvalume), 0.12-1.2mm (Prepainted) |
| Width Options: | 914mm, 1000mm, 1200mm, 1219mm, 1220mm, 1250mm |
0.22mm - 3.0mm Thickness Hot Dipped Zinc Coated Galvanized Steel Sheet and Coil for Container Plate with Slit Edge
| Thickness Range: | 0.22mm - 3.0mm |
|---|---|
| Sheet Width: | 914mm,1000mm,1200mm,1219mm,1220mm,1250mm |
| Custom Length: | As Per Requirement |
Hot-Dip Galvanized Steel Sheet with Chromating / Oiled Coating in 1220*2440mm for Container Plate Applications
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm (Galvanized), 0.25 - 3.0mm (Galvalume), 0.12 - 1.2mm (Prepainted) |
|---|---|
| Width: | 914mm, 1000mm, 1200mm, 1219mm, 1220mm, 1250mm Or Custom |
| Length: | Custom Length |
Regular Spangle Zinc Coated Steel Sheet with Oiled or Chromating Surface for Container Plate Applications
| Thickness: | 0.12 - 3.0mm (Galvanized), 0.25 - 3.0mm (Galvalume), 0.12 - 1.2mm (Prepainted) |
|---|---|
| Width: | 914mm, 1000mm, 1200mm, 1219mm, 1220mm, 1250mm Or Custom |
| Length: | Custom Length |

