All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ polished surface c channel bar ] match 247 Products.
Hot Rolled Hastelloy C276 Round Bar Solid Solution EN 2.4819 Nickel Alloy Shaft
| Products: | Hastelloy C276 Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | 10 - 330mm |
Stainless Steel Beam U Beam C Beam / Stainless Steel Channel / Stainless Steel Angles 304 316L
| Products Name: | Stainless Steel Beam |
|---|---|
| Size: | 100*100 - 400*400mm Or Custom As Request |
| Grade: | 201 304 316L.etc |
304 Stainless Steel Polished Round Rod Cold Drawn Food Grade Machining Applications
| Products Name: | Stainless Steel Bright Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
304 316L Hexagonal 201 Stainless Steel Rod 3m 4m 6m
| Products: | Stainless Steel Hexagonal Bar |
|---|---|
| Grade: | 201 304 303 316L 410 420 430 440 |
| Length: | 3m ,4m ,6m Or Custom As Request |
Premium 304 Stainless Steel Bright Rod Precision Ground Corrosion-Resistant for Industrial Use
| Products Name: | Stainless Steel Bright Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Welded Stainless Steel H Beam 316L 2205 2507 904L SS Beam for Chemical Industrial
| Products Name: | Stainless Steel Beam |
|---|---|
| Size: | 100*100 - 400*400mm Or Custom As Request |
| Grade: | 201 304 316L 2205 2507 904L.etc |
304 316L 201 310S Plate Wleded Stainless Steel H Beam / Pickled Santi Finishing
| Products Name: | Stainless Steel Beam |
|---|---|
| Size: | 100*100 - 400*400mm Or Custom As Request |
| Grade: | 201 304 316L.etc |
100 - 400mm Width Stainless Steel H Beam / I Beam Application For Structure ERW Welded Beam
| Products Name: | Stainless Steel Beam |
|---|---|
| Size: | 100*100 - 400*400mm Or Custom As Request |
| Grade: | 201 304 316L.etc |
Hot Rolled & Welded Stainless Steel I Beam / Stainless Steel H Beam Grade 304 316L 310S 321 347 2205 904L
| Products Name: | Stainless Steel Beam |
|---|---|
| Size: | 100*100 - 400*400mm Or Custom As Request |
| Grade: | 201 304 316L.etc |
High Quality 254 Smo Uns S31254 Large Diameter Stainless Steel Pipe
| Products: | Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Grade: | 254SMO |
| Standard: | ASTM GB EN |

