All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ polished surface c channel bar ] match 247 Products.
Baosteel 321 Stainless Steel Rod and Shaft Cold Rolled with Bright Surface Custom Cutting 6-200mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
3m 316L Stainless Hexagon Bar ASTM A276 S4-S60 Bright
| Products: | Stainless Steel Hexagonal Bar |
|---|---|
| Grade: | 201 304 303 316L 410 420 430 440 |
| Length: | 3m ,4m ,6m Or Custom As Request |
ASTM A276 Cold Drawn Stainless Steel Bar Round Flat Hexagon Square
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 310S 321 2205 2507.etc |
JIS Equal 304 Stainless Steel Angle Bar 30*3 - 120*12 With 6m Length
| Shape: | Angle Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
ASTM A276 UNS S32900 Duplex Stainless Steel Bar Round Shape SS329 Bars
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
316L Stainless Steel Hexagonal Bar with Bright Surface and S6-S65mm Size for Industrial Applications
| Surface Treatment: | Bright |
|---|---|
| Specification: | S4-S70 |
| Size: | S6-S65mm |
304 Stainless Steel Hexagonal Bar with Bright Surface and S6-S65mm Size for Industrial Applications
| Surface Treatment: | Bright |
|---|---|
| Specification Range: | S4-S70 |
| Diameter Range: | S6-S65mm |
201 Stainless Steel Hexagonal Bar with Bright Surface and S6-S65mm Size for Industrial Applications
| Surface Treatment: | Bright |
|---|---|
| Specification Range: | S4-S70 |
| Diameter Range: | S6-S65mm |
AISI304 Cold Rolled Stainless Steel Hexagon Bar with Shot Blasting Finish in 3m 4m 6m Lengths
| Material Grade: | AISI304 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Bright, Shot Blasting |
| Technics: | Cold Rolled, Polishing |
SS 304 316 Stainless Steel Hex Bar with Bright Surface and S6-S65mm Size Range
| Surface Treatment: | Bright |
|---|---|
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DIN |
| Diameter Range: | S6-S65mm |

