All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ polished surface c channel bar ] match 247 Products.
Welded Stainless Steel H Beam Grade 304 / 1.4301 / SUS304 Stainless Steel I Beam
| Products Name: | Stainless Steel Beam |
|---|---|
| Size: | 100*100 - 400*400mm Or Custom As Request |
| Grade: | 201 304 316L.etc |
Precision Stainless Steel Pipe SS Pipe ASTM EN DIN JIS Standard in 6m Length for Medical Area
| Products: | Cold Drawn Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Grade: | 304 304L 410s 316L 316Ti 316ln 321 317L 2205 S32760 254smo 2507 310S 347 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |
Seamless Stainless Steel Pipe ASTM A213 / ASTM A312 SS Pipe AISI316L / 316S13 Stainless Tube
| Products: | Duplex Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Grade: | AISI316L / 1.4404/ 316S13 |
| Standard: | ASTM GB EN |
UNS S32750 Super Duplex Stainless Steel Pipe Tube 2507 Stainless Steel Hollow Tube in 6m Length
| Products: | Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Grade: | UNS S32750 / 2507 |
| Standard: | ASTM GB EN |
Hot Rolled Stainless Steel Pipe TP904L SS Pipe Diameter 6mm 8mm 10mm 12mm 14mm 16mm 18mm
| Products: | Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Grade: | 904L |
| Standard: | ASTM GB EN |
Welded Type Stainless Steel H Beam / SS Beam Thickness 4.0 - 30.0mm In 6m Length
| Products Name: | Stainless Steel Beam |
|---|---|
| Size: | 100*100 - 400*400mm Or Custom As Request |
| Grade: | 201 304 316L.etc |
Cold Rolled 2B Stainless Steel Sheets Grade 202 / SUS202 SS Sheets AISI202 Stainless Steel
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 202 |
| Standard: | ASTM EN JIS GB |
Mirror Gold Color Water Ripple Pattern 304 Grade Stainless Steel Sheet for Decorative Ceiling
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Alloy 347 Stainless Steel Sheet Plate Cold Rolled SS 4ft * 8ft 5ft * 10ft 1000mm
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 200 Series 300 Series 400 Series |
| Thickness: | 0.3 - 80.0mm |
317L Stainless Steel Coil UNS S31703 Stainless Steel Thickness 0.1 - 16.0mm Hot Rolled & Cold Rolled
| Products: | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Thickness: | 0.1 - 16.0mm |

